Ćwiczenia mięśni twarzy dobre na zmarszczki!

Uprawianie sportów, a ogólniej codzienny ruch to obecnie dla większości z nas norma. I bardzo dobrze! Aktywność fizyczna pozwala nam zachować ciało w dobrej formie, rzeźbi sylwetkę i poprawia stan zdrowia. Warto wiedzieć, że na tej samej zasadzie możemy zadbać o twarz.Pod jej skórą znajduje się około 50 mięśni, nad którymi warto trochę popracować. Specjalnie skomponowane ćwiczenia mięśni twarzy to idealny sposób na zmarszczki pod oczami. Zajmie Ci to 10 – 15 minut dziennie. Istotna jest sumienność i konsekwencja, a pierwsze efekty będą zauważalne już po 3 tygodniach. Poza działaniem odmładzającym regularne ćwiczenia mięśni twarzy nadadzą skórze zdrowy blask, pomogą pozbyć się toksyn, a także poprawiają koloryt cery. Słowem – to same korzyści!

Gimnastykę przeciw zmarszczkom możesz wykonywać o każdej porze i w każdym miejscu! Przed telewizorem, komputerem, bawiąc się z dziećmi… Ćwiczenia mięśni twarzy bazują na napinaniu i rozluźnianiu, ale najlepiej zacząć od głębokiego, przeponowego oddechu. Kilkukrotne powolne, spokojne nabranie i wypuszczenie powietrza pomoże Ci się zrelaksować. W ten sposób rozluźnisz mięśnie twarzy, pozbywając się napięcia, z którego możesz nie zdawać sobie sprawy.

Jak rozpocząć ćwiczenia mięśni twarzy?

Zacznij od rozgrzewki! Tak jak inne partie ciała, twarz też możesz przygotować do ćwiczeń. Poświęć na to dwie minuty. Delikatnie opuszkami palców opukaj twarz, następnie delikatnie zrób to samo całymi dłońmi. Tak, jakbyś chciała wklepać krem. Na zakończenie weź dwa głębokie oddechy i przejdź do właściwej gimnastyki.

Dowiedz się, jak powstają zmarszczki i jak im zapobiegać!

Zacznijmy od skóry wokół oczu oraz czoła. Łagodnie unieś palcami brwi i zacznij zamykać i otwierać oczy. Wykonaj 30 powtórzeń. A teraz zacznij przewracać oczami w dół i w górę, w lewo i prawo; przez 30 sekund. Na koniec mrugaj oczami przez 30 sekund, jak najszybciej, nie zamykając powiek do końca. Ten zestaw ćwiczeń pomoże Ci skutecznie zwalczyć kurze łapki, a także wzmocni mięśnie oczu.

Przechodzimy do okolic czoła. Zacznij od uciśnięcia palcami początku brwi. Powoli przesuwaj się w kierunku skroni, końcówki delikatnie uciskaj przez kilka sekund. Powtórz ten mały masaż pięciokrotnie. Kolejne ćwiczenie zwalczy tak zwane lwie zmarszczki i jest bajecznie proste! Uciśnij palcami wskazującymi nasady brwi i próbuj marszczyć brwi, walcząc z oporem palców przez około minutę. Na zakończenie muskaj czoło dłońmi, od brwi, w kierunku linii włosów, możesz przy okazji zaaplikować w ten sposób krem nawilżający, który tak wmasowany w skórę, lepiej się wchłonie.

Teraz czas na bruzdy nosowo-wargowe. Zaczniemy od łatwego ćwiczenia. Nadmij policzki i po kilku sekundach wypuść powietrze. Powtórz czynność około dziecięciu razy. Teraz przez pół minuty energicznie nadymaj raz jeden, raz drugi policzek. W ramach kolejnego ćwiczenia dociśnij palcami okolice kącików ust i zacznij robić dzióbek opierając się sile nacisku palców powtórz tę czynność kilkukrotnie. Kolejne ćwiczenie pozytywnie wpłynie na napięcie skóry wokół warg. Wymawiaj samogłoski a, e, i, o, u w sposób przeciągły i przesadnie wyraźny – tak, jakby był to jeden wyraz. Na zakończenie ułóż usta w rybkę/ryjek i przytrzymaj pół minuty. Powtórz tę czynność trzykrotnie.

Na zakończenie zajmiemy się podbródkiem i szyją. Zacznij od nakładania dolnej wargi na górną, wytrzymując 10 sekund. To ćwiczenie przeciw zmarszczkom powtórz 5 razy. Następnie wysuń żuchwę tak daleko do przodu, jak tylko potrafisz. Wytrzymaj tak kilka sekund i powtórz czynność 5 razy. Ostatnie ćwiczenie przeciw zmarszczkom szyi działa także relaksacyjnie! Połóż dłonie na dekolcie i powoli odchylaj głowę do tyłu i na boki – tak, aby czuć pod dłońmi łagodne napięcie. Wykonuj tę czynność przez minutę. Całość niech zamknie minutowe, głębokie oddychanie.

Ćwiczenia mięśni twarzy to najnaturalniejszy i najtańszy sposób na zmarszczki. Taka gimnastyka to świetna alternatywę dla botoksu, stanowiąc naturalny lifting. Warto każdego dnia poświęcić kwadrans, aby przedłużyć młodość naszej skóry.

Bibliografia

1. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
2. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005
3. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
4. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001

5 (100%) 3 ocen

5 odpowiedzi

  1. Czy ja jako facet mogę używać richevonu? Bo użyłem parę razy kremu mojej żony bo na nią tak fajnie zadziałał ale w sumie nie wiem czy nie ma żadnych przeciwwskazań…….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *