Jak opóźnić pojawianie się zmarszczek?

Większość pań za okres swojej największej atrakcyjności uzna wiek nastoletni, tuz przed wejściem w dorosłość. Wówczas cieszymy się piękną skórą, a nasza uroda nie wymaga specjalnych zabiegów „poprawiających”. Jednak musimy zmierzyć się z rzeczywistością i przyznać, że stan ten nie będzie trwać wiecznie. Na to w jakim wieku rozpoczynają się procesy starzenia się skóry wpływ mają uwarunkowania genetyczne jak również rodzaj naszej cery. Skóra silnie przesuszona i wrażliwa zdecydowanie wcześniej eksponuje na swojej powierzchni pierwsze zmarszczki.

Czy można mieć zmarszczki w wieku 23 lat?

Często zadawanym pytaniem pośród młodych dziewczyn jest: „Czy można mieć zmarszczki w wieku 23 lat, 25 lat czy 30 lat?” Odpowiedź jest prosta – owszem można, a nawet w takim wieku ma je już większość z nas. Ich pierwsze pojawienie się panie o suchej skórze mogą zauważyć już około 20 roku życia. Jednak znamy liczne sposoby, które odpowiednio stosowane pozwolą nam na skuteczne spowolnienie – opóźnienie procesu starzenia się skóry [czytaj więcej].

1. Właściwa pielęgnacja – wszelkie stosowane preparaty powinny zostać odpowiednio dopasowane do wieku, dbamy o codzienny demakijaż, nie naciągamy skóry, myjemy cerę każdego dnia specjalnymi preparatami, tonizujemy i nakładamy krem nawilżający (np. krem Richevon). Dodatkowo raz w tygodniu wykonujmy peeling, który możemy uzupełnić maseczką oraz serum lub ampułką o działaniu wygładzającym , ujędrniającym czy nawilżającym.

2. Nawilżanie – odpowiednio nawilżona skóra znacznie dłużej zachowuje swoją jędrność oraz sprężystość, ważne jest więc aby unikać jej przesuszania się i dbać o zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności.

3. Właściwa dieta – to co jemy wpływa na cały nasz organizm, również na skórę która stanowi jego największy organ. Z pożywieniem dostarczamy witaminy, minerały oraz wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Najważniejsze jest jej odpowiednie zbilansowanie do naszych potrzeb i dobranie produktów w taki sposób aby nie była dla nas nadmiernie kłopotliwa. W jej odpowiednim ułożeniu i skomponowaniu niezbędnych przepisów może nam pomóc dietetyk.

4. Masaż twarzy – wpływa pobudzająco na mięśnie, w bardzo pozytywny sposób oddziałuje na krążenie krwi, dzięki czemu składniki odżywcze oraz tlen zostają lepiej rozprowadzone. Powadzi jednocześnie do wygładzenia skóry oraz przyspieszenia regeneracji naskórka. Po poddaniu się masażowi widoczne jest odświeżenie oraz odprężenie cery.

5. Gimnastyka twarzy- ćwiczenie mięśni naszej twarzy pozwoli nam na zachowanie jej jędrności i sprężystości i podobnie jak w przypadku innych części naszego ciała opóźni procesy starzenia się.

6. Domowe sposoby na odmłodzenie skóry – możemy wykonywać maseczki odżywcze, z wykorzystaniem naturalnych składników dostępnych w każdym domu. Z pewnością znajdziemy też składniki, które pomogą nam w samodzielnym wykonaniu skutecznego peelingu.

7. Woda – picie odpowiedniej ilości płynów, a przede wszystkim niegazowanej wody mineralnej wpływa na kondycje całego naszego organizmu w tym również na tempo powstawania zmarszczek, jeśli więc zależy nam na pięknej i gładkiej skórze na długie lata zadbajmy o jej odpowiednią ilość każdego dnia.

8. Ruch na świeżym powietrzu – pozornie może się wydawać, że nie robi nic wielkiego dla naszej cery, jednak wysiłek pomaga lepiej dotlenić cały organizm, a gdy wychodzimy na spacer nasza skóra się rozjaśnia i poprawia się jej kondycja.

9. Zabezpieczanie skóry – w ciepłych porach roku koniecznie należy pamiętać o zabezpieczaniu skóry twarzy kremami z odpowiednimi filtrami UV, zimą natomiast sprawdzą się tłuste kremy chroniące przed zimnem, pękaniem i zniszczeniem skóry.

10. Unikanie stresu – jak wiadomo całkowita jego redukcja w dzisiejszych czasach jest niemożliwa, warto jednak go ograniczać, gdyż może zaznaczać swoją obecność w postaci zmarszczek na skórze, a jeśli się pojawia dbajmy o relaks i odpowiednią ilość odpoczynku dla urody.

Bibliografia

1. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

5 (100%) 3 ocen

7 odpowiedzi

  1. Można, ja jestem tego najlepszym a właściwie najgorszym przykładem bo to nie jest nic przyjemnego jak się wygląda staro a ma się 24 lata co mam robić 🙁

  2. Kurcze, kocham się opalać ale właśnie już nieraz słyszałam o tym,że słońce wpływa na starzenie się skóry 🙁 niestety musiałam zrezygnować z mojego ukochanego solarium :(:( no ale wolę być jaśniejsza ale wyglądać młodziej !!

  3. Dopoki nie poszlam dietetyka to nie wiedziałam, że jedzenie tak bardzo wpływa na stan naszej skóry….
    Mam nadzieję, że teraz jakoś zacznę lepiej wyglądać i trochę mniej zmarszczek będzie widać na mojej niemłodej twarzy 🙂

  4. Dopoki nie poszlam dietetyka to nie wiedziałam, że jedzenie tak bardzo wpływa na stan naszej skóry….
    Mam nadzieję, że teraz jakoś zacznę lepiej wyglądać i trochę mniej zmarszczek będzie widać na mojej niemłodej twarzy ?

  5. Ja wam powiem że ten richevon to całkiem fajny kremik a się tego nie spodziewałam i smaruję nim też dekolt i szyję i naprawdę wygląda to lepiej muszę przyznać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *