Kiedy warto stosować kremy przeciw zmarszczkom mimicznym?

Charakter zmarszczek mimicznych sprawia, że na ich pojawienie się mamy nieco większy wpływ niż w przypadku tych związanych z naszym wiekiem czy starzeniem się skóry. Zmarszczki mimiczne zwykle lokalizują się w podobnych miejscach jak u innych członków naszej rodziny, wynika to jednak z zbliżonego wyglądu, kształtu i innych cech naszej twarzy. Czas ich powstania i głębokość utrwalenia związane są już z indywidualną ekspresją naszej twarzy i cechami charakteru konkretnej osoby.

Profilaktyka kluczem do sukcesu

Wiele osób pierwsze działania wdraża w momencie, gdy dostrzeże jakiekolwiek nieprawidłowości na swojej twarzy. Można więc bez ogródek stwierdzić, że profilaktyka w obrębie największego organu naszego ciała jakim jest skóra jest kwestią dla nas stosunkowo obcą. Stosowana na co dzień pielęgnacja stanowi najpowszechniej doraźne rozwiązanie dla już istniejących problemów. A właśnie działania zapobiegawcze i kilka prostych nawyków może z powodzeniem uchronić nas przed pojawieniem się zmarszczek mimicznych.

Jakie są sposoby na profilaktykę zmarszczek mimicznych?

Specjaliści wskazują na wysokie znaczenie masaży oraz ćwiczeń. W obrębie naszej twarzy znajduje się przeszło 50 mięśni, które możemy w skuteczny sposób stymulować. Trening mięśni twarzy pochłonie nam zaledwie kilka minut dziennie, a możemy bardzo poprawić jędrność i sprężystość naszej skóry. Masaże pomagają w rozluźnieniu, odprężeniu i rozprostowaniu wszelkich nieprawidłowości na naszej twarzy. Od tych dwóch metod w działaniach profilaktycznych z pewnością powinnyśmy rozpocząć.

Krem Richevon naszym sprzymierzeńcem

W dzisiejszych czasach półki sklepowe pękają w szwach od najróżniejszych kosmetyków, których zadaniem ma być poprawienie naszej urody i uporanie się z konkretnymi problemami estetycznymi. Z pewnością nie jednej kobiecie zdarzyło się spędzić sporo czasu w drogerii zastanawiając się jakie rozwiązanie będzie najlepsze właśnie dla niej. Jeśli mamy na myśli w obecnej chwili kremy przeciw zmarszczkom mimicznym, warto wykorzystać kilka ważnych aspektów, które wpłyną na lepszą jego skuteczność na naszej skórze.

  • Przeanalizuj aktualne potrzeby swojej skóry – rozmaite niedoskonałości mogą pojawiać się w różnych okresach. Zastanów się czego twoja skóra potrzebuje w danym momencie, może jest to nawilżenie lub wzmocnienie sieci naczyń krwionośnych.
  • Pomyśl o jej potrzebach w przyszłości – jeśli chcesz uniknąć zmarszczek mimicznych porób przed lustrem karykaturalne miny zobaczysz w których miejscach mogą się u Ciebie pojawić. Będziesz wiedziała na których lokalizacjach najsilniej się skoncentrować. Kremy na zmarszczki nakładaj ruchami masażu.
  • Ochraniaj skórę – poza codziennym nakładaniem kremu, którego zadaniem będzie pielęgnacja Twojej skóry zadbaj również o jej ochronę. W ciepłych miesiącach zawsze nakładaj krem z filtrem słonecznym, natomiast gdy za oknem mroźno stosuj tłuste kremy ochronne, które zabezpieczą Twoją skórę przed pękaniem, przesuszeniem czy innymi uszkodzeniami.

Więc kiedy zastosować kremy na zmarszczki?

Właściwie im wcześniej tym lepiej. W młodym wieku warto poza rozwiązywaniem problemów skórnych wziąć pod uwagę nawilżenie, wzmocnienie i odżywienie. Nie możemy również zapominać o ochronie. Odpowiednie działania wdrożone już przez nastolatki przyniosą wymierne efekty w przyszłości i będziemy znacznie dłużej cieszyć się piękną, gładką i elastyczną skórą o jakiej marzy każda kobieta.

Bibliografia

1. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012
2. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
3. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,

4.8 (96%) 5 ocen

6 odpowiedzi

  1. No tak jak się nic nie robi latami nie stosuje żadnych kremów
    to potem nie można się dziwic ze skóra wiotczeje i wygląda się staro
    ja mam 35 lat i już gdzieś około 10 lat używam kremów na zmarszczki

  2. Moim zdaniem kremy przeciw zmarszczkom mimicznym powinny być w naszej kosmetyczce, bo KAŻDY ma zmarszczki mimiczne, dosłownie KAŻDY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *